- DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ. :)

2007-06-30 00:03:00

 

 

 

Balkonda oturmuş kardeşim Erdal ile muhabbet ediyorduk. Telefonum çaldı. Hemen açtım telefonu. Arayan arkadaştı. Kızgın bir sesle ; Nerdesin ya sen dedi. Nerede olduğuma bakınıp; Evdeyim dedim.  Yoksa doğum günümü unuttun mu? dedi. Doğum günü sahibi doğum gününü daha önceden bana haber vermiş fakat ben cep telefonuma doğum günü alarmını kaydetmeyi unuttuğum için unutmuştum. Lafa bak, unuttuğum için unutmuştum.  

 

Hiç unutur muyum canım, bir işim çıktı, birazdan geliyorum tamam mı? deyip kapadım telefonu.

 

Hediye de almadım kıza he. Üstümü başımı süratle giyinmeye başladım. Akşamın bu saatinde hiç bir yerde hediye alamayacağıma göre ne yapsam acaba?... Akşam da doğum günü mü olur ya. Buzdolabının içine baktım. Buzdolabını niye açtım ki ben şimdi. Kız arkadaşa yiyecek bir şey mi götürsem acaba?   

1 kilo kiraz alsam mesela.  Veya bakkaldan kornetto dondurma alsam.  Öyle kendi içimde alternatif şeyler düşünmeye devam ediyordum. Doğum günü sahibi kitap okumayı çok seviyor.

E kitap okumayı çok seven birisi olduğuna göre o zaman ona kitapçıdan kitap alayım diğmi. Bu saatte hiç bir kitapçı açık değil ki ama. Ne yapsam acaba? Hemen odama gelip kitaplığıma bakındım. Evet ya, kitaplıktan bir kitap alır güzelce ambalajlar hediye olarak veririm arkadaşa. Hani bir şey de yapmayabilirim. En azından elimiz boş gitmiyoruz. İyi de hangi kitabı seçeceğim. Kitapçı da kitap seçer gibi ev de kitap seçmeye başladım.  Bu kitap olmaz. Belki de bu kitap onda vardır. Bunun da dış kabı yıpranmış. Ve bir an da Frederic Beigbeder’in kitabı gözüme çarptı. Üff gözüm.

 

Image Hosted by ImageShack.us

 

 Ki bu kitabın çok enteresan bir durumu vardır. Türkiye’de ilk kez bir kitabın ismi değişti. Değişen kitap da bu kitaptı. Neden mi değişti? Kitaba gelen zam yüzünden. Kitap ilk piyasaya sunulduğunda 3.900 Tl olarak çıkmış, daha sonra 4.900 Tl olmuş, ardından 9.900 Tl olmuştu. Ne zaman kitaba zam gelse bu kitabın ismi de değişiyordu.  Kitabın içine bakındım. Birkaç sayfasında altı çizgili yer gördüm. Kalemliğimden hamur silgiyi alıp, silgiyle silmeye başladım kitabı. Tabii kitabın içinde yazılanları silmedim. Şey yaparmışım ben. Kitabı komple silermişim.  Sonra kitabı tam ambalaj kağıdıyla saracakken, refleks gereği kitabın arkasında fiyat etiketi var mı diye baktım. Evet fiyat etiketi kitabın arkasında yaşıyordu.

 

Image Hosted by ImageShack.us

 

 

Fiyat etiketini sökmeden kitabı ambalajladım.  Çünkü kitabın ismi 3.900 TL. E kitabın kapağında da kocaman fiyat etiketinden var.  Hangi birini sökeyim be hocam.  

Serdar Pakırel

1577
0
0
Yorum Yaz